Coalitiepartijen GroenLinks, VoorBaarn, D66 en PvdA kregen in 2022 12 van de 19 zetels toebedeeld door de inwoners van Baarn. Met dat sterke mandaat werkten we aan een coalitieakkoord waarvan een groot deel inmiddels door ons college is waargemaakt.
De inwoner merkt de cultuuromslag op, zoals onlangs bleek uit de Burgerpeiling 2024: de algemene tevredenheid over de inzet van de gemeente voor de inwoner lag hoger dan in de peilingen tijdens voorgaande collegeperiodes en (flink) hoger dan in vergelijkbare gemeenten. Baarn scoort opvallend hoog als het gaat om inwoners laten meedenken, vertrouwen in het bestuur en luisteren naar inwoners.
Er liggen ook nog uitdagingen, niet in het minst de forse bezuinigingen van het Rijk waar we een zorgvuldige oplossing voor moeten vinden. Met nog slechts 8 van de 19 zetels over voor de coalitiepartijen is de bestuurbaarheid een zorg. Het is in het belang van Baarn dat het huidige college het uitgezette werk kan voortzetten, met nog een jaar te gaan voor de verkiezingen. Daarom steekt de coalitie de hand uit naar de oppositiefracties om te inventariseren wat nodig is om Baarn bestuurbaar te houden, met hulp van een onafhankelijk adviseur.