Over mij

Ik ben Alex van den Berg en ik woon sinds 2014 met mijn gezin in Baarn. Onze drie kinderen zitten op de basisschool en in het voortgezet onderwijs. Ik ben opgeleid als civiel ingenieur aan de HTS te Utrecht. Ik heb onder meer gewerkt bij aannemers in Nederland en Engeland en als adviseur bij ProRail. Mijn vrouw heeft een drukke baan, dus run ik sinds 2017 het huishouden. Vanaf 2022 werk ik ook parttime als zelfstandig meubelmaker. In 2018 was ik initiatiefnemer van de stichting Baarnsche Bomen. Deze stichting zet zich in voor het duurzaam verwerken van gekapte bomen uit Baarn tot hout voor meubels en grafkisten. Daar ben ik nog steeds actief als voorzitter.

Waarom GroenLinks

Ik kies voor GroenLinks omdat een mening hebben, maar daar niet actief iets mee doen onze samenleving niet helpt. Ik wil niet iemand zijn die vanaf de zijlijn loopt te roepen. Verandering ontstaat niet vanzelf, daar moet je iets voor doen! We staan als maatschappij voor grote uitdagingen. Mijn grootste drijfveer is de toekomst van mijn kinderen.

Belangrijke onderwerpen

Uit het verkiezingsprogramma spreekt mij vooral aan open, eerlijk en rechtvaardig: dat zouden de basisbeginselen van elke vorm van bestuur moeten zijn. Een politicus of bestuurder zit er niet vóór of namens de inwoners, maar met de inwoners. Een samenleving maak je samen.

Ik vind het belangrijk dat we beter nadenken over wat we met de ruimte om ons heen doen en dat we de status quo durven bevragen. Klimaatadaptatie, verlies van biodiversiteit, technologische ontwikkelingen en een veranderende bevolkingssamenstelling vragen om ingrijpende keuzes voor onze leefomgeving. Denk aan meer groen, minder verstening, een ander soort woningen, minder auto’s en meer ruimte voor fietsers.

In Baarn

Ik loop warm voor Baarn omdat alle voorzieningen bij de hand, goede uitvalswegen, veel groen en een centrale ligging: dat waren onze belangrijkste criteria toen we tien jaar geleden voor Baarn kozen. Maar het is zoveel meer dan dat. Baarn is een gemeenschap met betrokken inwoners, veel leuke mensen en vooral een fijne plek voor onze kinderen om op te groeien.